UTP na Krajowych Dniach Pola Minikowo 2020 - fotorelacja

UTP na Krajowych Dniach Pola Minikowo 2020

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie są organizatorami Krajowych Dni Pola 2020, które odbędą się 20-23 czerwca br.

Centralne obchody Krajowych Dni Pola odbędą się w Minikowie. Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań, mimo stanu zagrożenia COVID-19, wszystkie zainteresowane osoby z całego kraju będą mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu. Znaczna część działań i relacji z wystaw i spotkań z ekspertami będzie dostępna w formule „na żywo” on-line. Naukowcy UTP w Bydgoszczy przygotowali demonstracyjne poletka odmianowe na polach Rolniczego Zakładu Doświadczalnego UTP w Minikowie. O bieżącym stanie i rozwoju roślin opowiadają w prawie 30 filmach informacyjnych nagranych specjalnie w tym celu. Ponadto uniwersyteccy eksperci od rolnictwa przeprowadzą wykłady online i wezmą udział w debatach problemowych. Podczas Krajowych Dni Pola będzie także okazja porozmawiać z ekspertami, dowiedzieć się, jak wygląda współpraca UTP z gospodarką oraz poznać ofertę dydaktyczną uczelni na specjalnie przygotowanym stoisku.

Do współpracy zostały zaproszone Polska Izba Nasienna, Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych (COBORU) – Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Chrząstowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Do udziału w wydarzeniu zapraszani są także uczniowie szkół rolniczych, dla których - w oparciu o kolekcję odmian - przygotowywane są materiały pozwalające poszerzyć wiedzę na temat uprawy poszczególnych roślin uprawnych.

Link do wydarzenia